Brazylia - wakacje już od 3869 zł

Na wakacje: Belo Horizonte, Brazylia

Przewodnik turystyczny: Brazylia/ Brazylia Centralna/ Minas Gerais/ Belo Horizonte

Częściowe zachmurzenie
26°C
Opady:
0.1 mm
Zachmurzenie:
50%
Ciśnienie:
1018 hPa
Wiatr:
17 km/h140°
Miasto w południowo-wschodniej części Brazylii, stolica stanu Minas Gerais. Belo Horizonte jest położone w pobliżu sztucznego zbiornika, u stóp gór Serra do Espinhaço. Miasto zostało założone w 1895 roku jako osada górnicza, jego szybki rozwój nastąpił po II wojnie światowej. Posiada nowoczesny układ urbanistyczny, przypominający stolicę USA – Waszyngton. Wiele budowli zostało zaprojektowanych przez najsłynniejszych architektów południowoamerykańskich (m.in. O. Niemeyera i L. Costę). Mieszczą się tu dwa uniwersytety, działa także polski konsulat honorowy. Z racji swego pięknego położenia i specyficznych właściwości klimatycznych, Belo Horizonte jest znaną miejscowością uzdrowiskową, chętnie odwiedzaną przez turystów.

Geografia i przyroda

Belo Horizonte jest stolicą stanu Minas Gerais oraz trzecim co do wielkości miastem Brazylii. Zostało zbudowane na licznych wzgórzach oraz całkowicie otoczone jest górami z najwyższym szczytem Serra do Curral sięgającym 1538 m. W centrum miasta znajduje się Park miejski - Americo Renee Giannetti posiadający około 280 gatunków drzew rodzimych oraz egzotycznych. Park liczy 45 hektarów, na których żyje 50 gatunków ptaków.

Historia

Belo Horizonte, niegdyś było małą wioską założoną przez Joao Leite da Silva Ortiz, który osiedlił się tutaj w 1701 roku. Kiedy okazało się, że tereny te są doskonałe do uprawiana rolnictwa, Joao założył tutaj gospodarstwo, które nazwał Curral Del Rey. W 1893 roku ze względu na dobre warunki klimatyczne oraz topograficzne, Curral Del Rey stał się miastem Minas, które miało być miejscem centrum stanu gospodarczego i kulturalnego. W 1906 nazwa Minas, została zmieniona na Belo Horiozonte. W tym samym czasie, miasto doskonale się rozwijało, zwiększył się rozwój przemysłu, handel oraz sektor usług.

Atrakcje

 • Mineirao – jeden z najwiszych stadionów piłkarskich na świecie.
 • Park Miejski Americo Renee Giannetti – znajduje się w samum centrum miasta, został wybudowany razem z założeniem miasta.
 • Pampulha – dzielica miasta, gdzie znajdują się najważniejsze budynki brazylijskiej architektury.

W okolicy

 • Sabara – gmina należąca do stanu Minas Gerais, jest klejnotem barokowej architektury.
 • Diamentina – niewielka wioska, która była siedzibą dostawców diamentów.
 • Ouro Preto – miasto, które niegdyś było epicentrum gorączki złota. Warto zobaczyć tutaj wspaniałe kościoły barokowe oraz plac Tiradentesa z imponującym Muzeum da Incofidencia.

Gastronomia

W centrum miasta istnieje wiele restauracji, gdzie serwowane są tradycyjne jak i międzynarodowe potrawy. Warto wybrać się do restauracji Sagarana, gdzie w każdą sobotę serwuje się najlepsze w mieście feijoada, a w pozostałe dni specjalnością soą typowe potrawy dla Minas Gerais. Uważana za najlepszą restaurację w mieście jest Vecchio Sogno Ristorante, która słynie z nowoczesnych potraw z rejonu środkowych i północnych Włoch.

Zakupy

Region Minas Gerais słynie z produkcji tradycyjnych, ręcznie tkanych gobelinów, dlatego też na każdym kroku można kupić takie wyroby. Jednakże innymi pamiątkami mogą być przedmioty z drewna, wyroby skórzane (buty, portfele, torby), oraz ceramiczne naczynia.

Życie nocne

Belo Horizonte jest miastem uniwersyteckim, dlatego też znajduje się tam wiele klubów nocnych, które otwarte są przez całą noc. Dzielica Savassi oferuje szeroki wachlarz imprez, znana jest z najlepszych nocnych klubów.

Informacje praktyczne

 • Waluta – jednostką monetarną w Brazylii jest real brazylijski (BRL).
 • Strefa czasu – w Brazylii występują cztery strefy czasowe. UTC: -2 do -5 w okresie zimowym oraz od -1 do -4 w okresie letnim.
 • Wizy – jeżeli na terytorium Brazylii będziemy przebywać nie dłużej niż 90 dni, nie trzeba mieć wizy. Kiedy pobyt będzie trwał dłużej, należy wykupić wizę (ok. 10 USD).
 • Język – w Brazylii można porozumieć się po hiszpańsku, osoby mówiące po angielsku należą do rzadkości.
 • Ubiór – nie ma żadnych ograniczeń, co do ubioru, jedynie zwiedzając miejsca święte należy mieć zasłonięte ramiona i spódnicę lub spodnie za kolana.
 • Elektryczność – w północnej części w gniazdkach płynie napięcie 110 V, dlatego potrzebny jest adapter. Na południu bez problemu można używać przywiezionych z Europy urządzeń.
 • Szczepienia – nie są wymagane żadne szczepienia, jednakże warto przez szczepienie zabezpieczyć się przed tężcem, tyfusem, zapaleniem opon mózgowych, febrą, żółtaczką typu A i B.

Belo Horizonte, Brazylia - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  26°C
  opady:
  0.8 mm
  zachmurzenie:
  50%
  wilgotność:
  65%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1018hPa
  wiatr:
  179°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:06
  zach. słońca:
  17:41
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.21°C max.26°C
  opady:
  0.3 mm
  wiatr:
  156°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:06
  zach. słońca:
  17:40
 • Częściowe zachmurzenie
  min.21°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  66°   19 km/h
  wsch. słońca:
  06:06
  zach. słońca:
  17:39
 • Częściowe zachmurzenie
  min.22°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  53°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:07
  zach. słońca:
  17:38
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.23°C max.27°C
  opady:
  3.8 mm
  wiatr:
  266°   15 km/h
  wsch. słońca:
  06:07
  zach. słońca:
  17:37

Belo Horizonte - klimat w Brazylia